Promocja tomu poetyckiego Alicji Tanew „Późniejsza dziewczyna”, Klub Dziennikarzy Pod Gruszką, 31 maja, godz. 18.00

9 maj


Foto: Dorota Lorenowicz


Bywa, że tytuł książki pięknie komponuje się z codziennością…

Promocja tomu poetyckiego Alicji Tanew „Późniejsza dziewczyna” odbyła się w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” przy Bibliotece Kraków 31 maja 2022 r. Alicja Tanew – nasza związkowa koleżanka – przybyła do nas na jedną godzinkę, promując swój najnowszy tom „Późniejsza dziewczyna”, tym razem w towarzystwie Lidii Bogaczówny, która w paru zdaniach, bardzo trafnie przedstawiła osobowość Alicji. Wraz z autorką promowanej książki stworzyły świetny interpretacyjny duet. Oczywiście powitała nas w gościnnych progach Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką” przy Bibliotece Kraków gospodyni tego miejsca – Grażyna Potoczek.

            Otwarcia spotkania dokonała i kilka słów o promowanej książce „Późniejsza dziewczyna”, jak i o samej autorce powiedziała prof. Anna Pituch-Noworolska, prezes naszego oddziału. Aby poezja miała chwile wytchnienia, nie zabrakło na scenie artystów krakowskich, wieloletnich przyjaciół Alicji Tanew, między innymi Hanki Wójciak (śpiew), Tadeusza Zięby (śpiew) oraz, od lat akompaniującego Alicji na fortepianie (do Jej własnych utworów i nie tylko), Walentego Dubrowskiego.

            W ten oto sposób Alicja zadbała, abyśmy mogli nacieszyć się tym, co Jej dusza poprzez słowo ma nam do powiedzenia. Ostatnim wesołym akcentem były dykteryjki bohaterki spotkania. Nastrój tego wieczoru udzielił się publiczności, więc zabraliśmy go ze sobą. Będzie nam towarzyszył jeszcze przez pewien czas. Myślę, że właśnie o to chodziło Alicji Tanew, za co jeszcze raz wszystkim biorącym udział w uświetnieniu tego wieczoru serdecznie dziękuję.

                                                                                                Danuta Perier-Berska