Janusz Jedynak

3 gru

Janusz Jedynak  Urodzony 08.08.1952 r. w Katowicach; debiutował w roku 1996 w Programie II Polskiego Radia w audycji „Czas na debiut”. Pisze wiersze (liryczne, satyryczne, haiku i dla dzieci) oraz opowiadania i artykuły publicystyczne, które publikuje głównie w prasie lokalnej, … Read More »

Bronisław Kozieński

10 sty

Bronisław Kozieński (Bronek z Obidzy) Rocznik 1963. Pisać zaczął w 2007 roku. Zdobywca min. pierwszej nagrody XXI edycji Konkursu Poezji Religijnej w Ludźmierzu. Autor pięciu tomików poezji: „Orły nad Sokolicą”, „Nie szkoda gadać”, „Strefa ciszy”, „Wiklinowe ptaki”,  „To ja, złodziej” … Read More »

Piotr Oprzędek

20 maj

Piotr Oprzędek Poeta Urodził się 4 stycznia 1964 roku w Myślenicach. Członek Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno – Literackiego w Krakowie. Założyciel Myślenickiej Grupy Literackiej „ TILIA”. Debiutował na łamach Gazety Myślenickiej w 1994 roku. Publikował … Read More »

Antonina Sebesta

28 sty

Antonina Sebesta z domu Ziarkiewicz dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii UJ (1995), nauczyciel akademicki (UP) zajmuje się etyką stosowaną, uprawia publicystykę i poezję. Należała do Koła Młodych KKL przy ZLP w Krakowie. Arkusz „Podpisać się na każdej chmurze” KDK … Read More »

Jacek Molęda

7 mar

Jacek Molęda Urodził się w 1964 roku w Raciborzu. Z wykształcenia anglista, doktor nauk humanistycznych, obronił rozprawę doktorską na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Ostrawskiego. Wykładowca Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu i nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Członek … Read More »

Paweł Kuzora

7 mar

Paweł Kuzora urodził się w Poznaniu, 19 lipca 1960 roku. Debiutował na łamach dwutygodniówki studenckiej ” Spojrzenia ” / 1979/. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, był założycielem grupy poetyckiej ” Akwarium „, przy ZLP w Krakowie, a także amatorskiego teatru … Read More »

Lidia Lipska

7 mar

Rozczarowanie Rozczarowanie jest jak niewyobrażalna przepaść jakiegoś nieporządku. Tylko Tylko zegar i ja dzielimy się przemijaniem na wieczność. Jutro Jeżeli jutro nie będzie jutra to po co jest dzisiaj. Jedyni      Moim Rodzicom Zawsze będziecie obecni w liniach papilarnych mojej dłoni … Read More »

Wanda Łomnicka-Dulak

7 mar

  Wanda Łomnicka-Dulak Poetka, regionalistka, animatorka kultury, autorka widowisk, członkini zespołu redakcyjnego miesięcznika ”Znad Popradu”. Pisze w języku literackim i w gwarze górali nadpopradzkich. Członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Klubu a następnie Grupy Literackiej „Sądecczyzna”. Debiutowała w 1987 roku, od … Read More »

Dorota Lorenowicz

7 mar

Dorota Lorenowicz Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez wiele lat pisała „do szuflady”. W 1998 roku pojawił się jej pierwszy tomik poezji o skromniutkim tytule „Wiersze ”, w 1999 tomik „Tobie Mężczyzno”, w 2001 „To ja… Kobieta”, w 2003 „Moje 7 światów … Read More »