Juliusz Wątroba

6 kwi

Juliusz Wątroba Juliusz Wątroba ur. w 1954 w Rudzicy, na Śląsku Cieszyńskim. Poeta, prozaik, satyryk, kabareciarz… Debiut liryczny   w RADARZE (1977), satyryczny w SZPILKACH (1977), książkowy w WYDAWNICTWIE ŚLĄSK (Chwila przemienienia – Katowice 1983.) Opublikował poezje, satyry, fraszki, aforyzmy, powieści, … Read More »

Paweł Szeliga

22 mar

Paweł Szeliga  Paweł Szeliga (ur. 1970 r. w Nowym Sączu), poeta, prozaik, satyryk. Absolwent socjologii KUL. W latach 1995-2015 dziennikarz „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. W czasie studiów związany z lubelskim środowiskiem literackim, publikując prozę w wydawanym w tym mieście … Read More »

Leszek Wierzchowski

22 lut

  Leszek Wierzchowski Leszek Antoni WIERZCHOWSKI, ur.10 września 1949 r. w Zawierciu. Mieszka w Katowicach. Jako poeta debiutował w czerwcu 1970 r. wierszem lirycznym „Modlitwa” na łamach polonijnego czasopisma „Naprzód” w Wielkiej Brytanii, a fraszkami w lipcu 1970 r. w … Read More »

Janusz Jedynak

3 gru

Janusz Jedynak  Urodzony 08.08.1952 r. w Katowicach; debiutował w roku 1996 w Programie II Polskiego Radia w audycji „Czas na debiut”. Pisze wiersze (liryczne, satyryczne, haiku i dla dzieci) oraz opowiadania i artykuły publicystyczne, które publikuje głównie w prasie lokalnej, … Read More »

Bronisław Kozieński

10 sty

Bronisław Kozieński (Bronek z Obidzy) Rocznik 1963. Pisać zaczął w 2007 roku. Zdobywca min. pierwszej nagrody XXI edycji Konkursu Poezji Religijnej w Ludźmierzu. Autor pięciu tomików poezji: „Orły nad Sokolicą”, „Nie szkoda gadać”, „Strefa ciszy”, „Wiklinowe ptaki”,  „To ja, złodziej” … Read More »

Piotr Oprzędek

20 maj

Piotr Oprzędek Poeta Urodził się 4 stycznia 1964 roku w Myślenicach. Członek Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno – Literackiego w Krakowie. Założyciel Myślenickiej Grupy Literackiej „ TILIA”. Debiutował na łamach Gazety Myślenickiej w 1994 roku. Publikował … Read More »

Antonina Sebesta

28 sty

Antonina Sebesta z domu Ziarkiewicz dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii UJ (1995), nauczyciel akademicki (UP) zajmuje się etyką stosowaną, uprawia publicystykę i poezję. Należała do Koła Młodych KKL przy ZLP w Krakowie. Arkusz „Podpisać się na każdej chmurze” KDK … Read More »

Jacek Molęda

7 mar

Jacek Molęda Urodził się w 1964 roku w Raciborzu. Z wykształcenia anglista, doktor nauk humanistycznych, obronił rozprawę doktorską na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Ostrawskiego. Wykładowca Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu i nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Członek … Read More »

Paweł Kuzora

7 mar

Paweł Kuzora urodził się w Poznaniu, 19 lipca 1960 roku. Debiutował na łamach dwutygodniówki studenckiej ” Spojrzenia ” / 1979/. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, był założycielem grupy poetyckiej ” Akwarium „, przy ZLP w Krakowie, a także amatorskiego teatru … Read More »

Lidia Lipska

7 mar

Rozczarowanie Rozczarowanie jest jak niewyobrażalna przepaść jakiegoś nieporządku. Tylko Tylko zegar i ja dzielimy się przemijaniem na wieczność. Jutro Jeżeli jutro nie będzie jutra to po co jest dzisiaj. Jedyni      Moim Rodzicom Zawsze będziecie obecni w liniach papilarnych mojej dłoni … Read More »