Witold Dudziak

22 mar

  Witold Dudziak, lekkoatleta Wisły, urodził się 25 lipca 1934 roku w Grudziądzu. Dudziak specjalizował się w biegach przez płotki. W 1955 roku był mistrzem Polski w biegu przez płotki na dystansie 80 metrów. W latach 1958-1960 był reprezentantem Polski … Read More »

Maciej Naglicki

7 mar

Maciej Naglicki Urodzony w 1952 r. w Krakowie na Zwierzyńcu. Absolwent filologii polskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu wiedzy o życiu seksualnym człowieka. Literat, krytyk, pedagog. Kierownik Klubu Kultury „Mydlniki”, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 im. prof. … Read More »

Władysław Bułka

6 mar

Władysław Bułka (ur. 29 marca 1936 w Rycerce Górnej) – polski polityk, dziennikarz i związkowiec, poseł na Sejm II i III kadencji, senator V kadencji. Uczęszczał do szkoły zawodowej przy Żywieckiej Fabryce Papieru „Solali” i pracował w tej fabryce do … Read More »

Anna Kajtochowa

6 mar

  Anna Kajtochowa Pochodzi z podkarpackiego Brzozowa, gdzie spędziła kilkanaście lat życia i zdała maturę. Studiami wyższymi (dziennikarstwo na UJ) i pracą (m.in. „Gazeta Krakowska”, „Głos Młodzieży” i „Student”) związała się z Krakowem. Debiutowała  w 1982 roku powieścią „Babcia”. Kontynuowała … Read More »

Katarzyna Sztąpka

6 mar

  Katarzyna Sztąpka Katarzyna Sztąpka urodziła się w Chorzowie. Tam też ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego, a w Katowicach Zawodowe Studio Medyczne. Wydała 5 tomików wierszy: „Budka Suflera” – (1990 r.), „Podszepty” i „Czekanie na czas” – (1993 … Read More »

Jerzy Tawłowicz

6 mar

Urodził się w 1952r w Gdańsku, ale od dziecka mieszka w Zakopanem. Od 1977r zawodowy przewodnik tatrzański (posiada międzynarodowe uprawnienia przewodnika górskiego UIMLA). Zadebiutował w 1989r w kwartalniku Podtatrze. Swoje wiersze i fraszki publikował też w Tygodniku Podhalańskim, Halach i … Read More »

Wanda Tatara-Czopek

6 mar

 Wanda Tatara – Czopek   Poetka, eseistka, doktor filologi polskiej (UJ), nauczycielka. Należała do krakowskiego Klubu Młodych Pisarzy. Jej wiersze pojawiały się na łamach „Głosu Młodzieży”, „Głosu Nauczycielskiego”, „Życia Literackiego”, „Gazety Krakowskiej”, „Wieści”. Była aktywnym członkiem Nauczycielskiej Estrady Poetyckiej i … Read More »

Julian Kawalec

6 mar

Julian Kawalec Prozaik, poeta, publicysta w latach 1987 – 1989 prezes Krakowskiego Oddziału ZLP. Członek PEN-Clubu i Stowarzyszenia Kultury Europejskiej. Jego opowiadania, reportaże i artykuły publikowane były im.in. W „Kulturze”, „Miesięczniku Literackim „, „Nowej Kulturze”, „Odrze”.Jest autorem powieści, wśród których … Read More »

Barbara Dziekańska

6 mar

Barbara Dziekańska Muzyk, poetka, publicystka, krytyk literacki, animator kultury. Urodziła się 27 sierpnia 1947 r w Katowicach, zmarła 14 grudnia 2012 r. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej jako chorzowska stypendystka podjęła pracę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. … Read More »