Promocja tomu poetyckiego Danuty Perier-Berskiej „od-do / from-to”, Klub Dziennikarzy Pod Gruszką, 8 lutego, godz. 18.00

20 sty


Foto: archiwum Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką”


Wieczór poetycki Danuty Perier – Berskiej w Klubie Dziennikarzy ” Pod Gruszką” w Krakowie, wśród przyjaciół I znajomych poetki był zaproszeniem do tańca w eleganckim stylu po Paryżu, Burgundii poprzez polskie zakątki do biblijnego raju. Tanieć miłości (subtelnej muzyki serca) rozbrzmiewał w słowach, pieśni i melodii. Po pięciolini ” od – do / fro – to” tańczyliśmy wszyscy, wspominając miłosne uniesienia, gdzie wyobraźnia i rzeczywistość zatańczyły, a sen o złotej klatce ziścił się. Erotyki Danuty w dwujęzycznych odsłonach, (polsko-angielskie) interpretowane przez panią Annę Pituch-Noworolską były wspaniałym akcentem i uzupełnieniem pięknej poezji Danuty.
Spełniły się marzenia. Będę długo odczuwać ciepło serc, muzykę I śpiew z oprawą pani Oli Kowalczyk, Maxa Szelenkiewicza (gitara), radosne twarze obecnych i uprzejmość Grażyny Potoczek, gospodyni tego niezwykłego miejsca.
Dziękuję bardzo, koleżankom poetkom za przybycie i uczestnictwo w wieczorze pięknej poezji oraz wędrówce po swoistym raju, kiedy poetka miała apetyt na życie.
GRATULUJĘ autorce i uczestniczącym osobom – wrażliwym na subtelną poezję.
Zdzisława Gacek