Wieczór autorski Ignacego S. Fiuta, Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”, 16 czerwca (wtorek), godz. 18.00

12 cze

16 czerwca (we wtorek), o godz.18.00, Krakowski Oddział ZLP i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” – w ramach cyklu Pieśni dla Erato – przygotował wieczór autorski nauczyciela akademickiego prof. Ignacego S. Fiuta – filozofa, poety, krytyka literackiego. W programie zaplanowana została promocja książki krytyczno-literackiej „TOŻSAMOŚĆ ŚWIATÓW POETÓW” oraz tomiku poetyckiego „MOJE SNY i inne wiersze” tegoż autora.
Po przywitaniu gości przez panią Grażynę Potoczek, głos zabrała prezes krakowskiego oddziału ZLP Joanna Krupińska-Trzebiatowska, która zaprosiła Danutę Sułkowską do wygłoszenia słowa krytycznego na temat poezji i prozy Ignacego S. Fiuta. Do przeczytania jego wierszy została zaproszona nasza związkowa koleżanka (poetka) Wanda Łomnicka-Dulak.
Autor bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości prozatorskiej i poetyckiej, jak również o twórczości innych poetów. Na zakończenie przeczytał nam jeden ze swoich wierszy dedykowany Jerzemu Harasymowiczowi, bo jak sam twierdził, uwiedziony metaforą z wiersza tego autora, rozpoczął swój romans z poezją, który trwa do dzisiaj.
W przerwie pomiędzy poezją a prozą wybrzmiały utwory fortepianowe w wykonaniu Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej.
Na podsumowanie tego wieczoru chciałabym dodać, że było to jedno z nielicznych spotkań w naszym oddziale, gdzie oprócz poezji autora, można było wysłuchać słowa krytycznego, tym razem Danuty Sułkowskiej, która w sposób bardzo rzetelny zapoznała nas i przeprowadziła przez świat krytyki i poezji Ignacego Stanisława Fiuta.

Tekst: Danuta Perier-Berska

Foto: Andrzej Makuch

I.S. Fiut - zaproszenie 2

Wieczór autorski

Ignacego S. Fiuta

w ramach cyklu Pieśni dla Erato

w programie:
promocja książki krytyczno-literackiej „TOŻSAMOŚCI SWIATÓW POETÓW”
– słowo krytyczne – prof. Bolesław Faron

promocja tomiku poetyckiego „MOJE SNY i inne wiersze”
– słowo krytyczne – Danuta Sułkowska

Oprawa muzyczna – Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska
Prowadzenie – Joanna Krupińska-Trzebiatowska

16 czerwca (wtorek) godz. 18.00
ul. Szczepańska 1